SATICI POLİTİKALARI

AVRUPADA SATIŞ

Katılımcılarımızın qmint’den ve satıcı olarak sizden yüksek beklentileri vardır. Hızlı teslimat, kusursuz mallar ve sipariş ile ilgili tüm sorularda sorunsuz iletişim. Mümkün olan en iyi hizmet için çabalarınızda size destek olmak istiyoruz ve bu nedenle qmint pazarındaki tüm satıcılar için bağlayıcı ilkeler belirledik. Bu şekilde platformda adil rekabeti sağlıyor ve müşteriye sürekli olarak iyi hizmeti garanti ediyoruz. Qmint bayi desteği sorularınızı yanıtlamak için her zaman mevcuttur.

1. Ürün Nakliyesi

Ürünler belirtilen nakliye süresi içinde gönderilmelidir. Ürün açıklamasında hiçbir şey belirtilmemişse, ödemenin alınmasından itibaren 2 gün içinde sevkiyat yapılmalıdır. Sevkiyat yapıldıktan sonra qmint alıcıya teyit edilebilir. Her gönderiye, ödemenin qmint üzerinden yapıldığını belirten bir fatura eşlik etmelidir. Faturayı kendi panelinizden basabilirsiniz.

2. Stok Durumu

Stokta olmayan ürünler qmint pazarında sunulamaz. İstisnai durumlarda, bir siparişin ardından bir ürün artık mevcut değilse, qmint müşteri hizmetleri ve ilgili müşteri derhal bilgilendirilmelidir.

Qmint ücret tarifesine göre temin edilemeyen ürünler için de komisyon alındığını belirtmek isteriz. 4 hafta içinde sunulan 3’ten fazla ürün mevcut değilse, qmint daha fazla yaptırım uygulama hakkını saklı tutar.

Satıcı tarafından ödemenin qmint tarafından alınmasından 10 gün sonra satıcı tarafından gönderilmeyen ürünler satıcı adına otomatik olarak iptal edilecektir. Satıcıdan komisyon tahsil edilecektir.

3. Müşteri Hizmetlerinden Gelen Şikayet ve Sorular

Alıcılardan gelen şikayetler ve müşteri hizmetleri departmanımızdan gelen sorular bekletilmeden yanıtlanmalıdır. 4 gün içinde cevap verilmezse, şikayet davası alıcı lehine karar verilebilir.

4. Devamsızlık

E-postalarınıza ve qmint müşteri hesabınıza 4 iş gününden daha uzun süre (örneğin; tatil) nedeniyle erişiminiz yoksa sunulan ürünler duraklatılmalıdır.

5. Ürün Durumu

Qmint pazarında yalnızca yeni ürünler sunulabilir.

6. FSK-18 Makalelerinin Gönderilmesi Yasaktır

Gençlik Koruma Yasası hükümlerine uymakla yükümlüsünüz.

7. Bayi Adları, URL'ler, Bağlantılar

Bayi adınız URL (* .de,* .tr, * .com vb.) şeklinde olmamalı ve URL içermemelidir. Bir makalenin ürün açıklamasına kapak veya başka resimler eklerseniz, bunlar doğrudan ürünle ilgili olmayan herhangi bir işaret veya yazı içermemelidir. Satıcı/dükkân adları, logoları veya URL’lerinin göründüğü resimler qmint’de ürün açıklaması için kullanılamaz. Teklif, harici web sitelerine bağlantılar içeremez.

8. Üçüncü Şahıs Hakları

Ürünlerinizin ve sunulma şeklinin üçüncü kişilerin haklarını ihlal etmemesini sağlamakla yükümlüsünüz.

9. Kendi Reklamlarınız

Qmint aracılığıyla aldığınız kişisel verileri daha fazla reklam için kullanmanıza izin verilmemektedir. Özellikle gönderiyi kendi reklamınızla sağlamanız, müşteriye reklam amaçlı e-postalar göndermeniz veya reklam amaçlı müşteriyi aramanız veya yazmanız yasaktır.

10. Qmint Mağazası İçin Promosyon

Qmint pazarlama önlemlerinde makul ölçüde desteklemekle yükümlüsünüz. Ayrıca size ücretsiz olarak reklam materyali sağlayabiliriz.